چرا باید بیمه‌نامه مسافرتی تهیه کنیم؟

چرا باید بیمه‌نامه مسافرتی تهیه کنیم؟

حادثه خبر نمی‌کند، اما وقتی از قبل خود را برای مقابله با حادثه آماده کرده باشیم دیگر نگرانی برای وقوع هیچ اتفاقی نخواهیم داشت. بیمه مسافرتی شما را در برابر حوادث قابل پیش‌بینی و غیرقابل پیش‌بینی همراهی می‌کند و نگرانی‌های شما را کاهش می‌دهد.

با ما همراه باشید تا در کنار هم بیمه مسافرتی را بیشتر بشناسیم و بدانیم که بهره‌گیری از آن چه مزایایی برای‌مان به همراه دارد.

بیمه مسافرتی چیست؟

نوعی از بیمه‌نامه اشخاص که برای مسافران صادر می‌شود، به نام بیمه مسافرتی شناخته می‌شود. این بیمه‌نامه برای سفرهای خارجی صادر شده و در برخی موارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد در سفرهای داخلی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بیمه‌نامه همان آرامشی را که جهت آغاز یک سفر خاطره‌انگیز به آن نیاز دارید برای شما به ارمغان می‌آورد. در برخی از سفرهای خارجی این بیمه‌نامه الزامیست و در برخی دیگر اختیاری؛ که پیشنهاد ما تهیه آن برای تمامی سفرهای‌تان است.

چرا بیمه مسافرتی مهم است؟

امیدوارم که هیچ وقت در هیچ یک از لحظات سفرهای‌تان اتفاق پیش‌بینی نشده‌ای برای شما رخ ندهد ولی اگر خدای ناکرده بیماری به سراغ شما آمد یا پول و مدارک‌تان به سرقت رفت چه کاری می‌توانید انجام دهید. مملکت غریب و هزار توی قوانینی که از آنها بی‌اطلاعید!

دقیقا همین‌جاست که بیمه مسافرتی مانند فرشته نجات به داد شما می‌رسد و اجازه نمی‌دهد تا این سفر خاطره‌انگیز به کام شما تلخ گردد. بیمه‌نامه سفر دارای پوشش‌های مختلفی است که شاید یکی از مهم‌ترین آنها مربوط به موضوعات درمانی باشد. موارد بسیار دیگری نیز وجود دارد که به آنها اشاره خواهیم کرد.

بیمه مسافرتی موارد بسیاری را تحت پوشش خود دارد

پوشش بیمه سفر شامل چه مواردی است؟

کلمه بیمه معمولا با هزینه‌های درمان در اذهان ما نقش بسته است ولی جالب است که بدانیم بیمه مسافرتی موارد بسیاری را تحت پوشش خود دارد. این موارد به شرح زیر هستند:

 • هزینه‌های درمانی شامل ویزیت پزشک، انواع آزمایش‌ها، جراحی و پانسمان، هزینه‌های اتاق عمل و بیهوشی و …
 • هزینه‌های دارویی چه مربوط به درمان در حین سفر باشد و چه در صورتی که پزشک معالج ‌‌بیمه‌گذار دارویی را حتی پیش از سفر تجویز کرده باشد، در صورت نبودن دارو در محل اقامت ‌‌بیمه‌گذار، ‌‌بیمه‌گر هزینه‌های ارسال اضطراری دارو را پرداخت خواهد نمود؛
 • هزینه‌های ضروی دندانپزشکی مانند دندان درد، عفونت دندان، جراحی اضطراری و کشیدن دندان؛
 • هزینه‌های مربوط به همراه بیمه‌گذار در شرایط خاص به تشخیص پزشک معالج؛
 • هزینه‌های مربوط به انتقال بیمه‌گذار به کشور جهت ادامه درمان؛
 • هزینه‌های مربوط به انتقال پیکر بیمه‌گذار به کشور در صورت فوت؛
 • در صورتی که یکی از بستگان درجه یک یا دو بیمه‌گذار در طول سفر بیمه‌گذار، در کشور فوت کنند، بیمه‌گذار با ارائه مدارک و گواهی فوت می‌تواند هزینه‌های بازگشت به کشور را از بیمه‌گر دریافت نماید؛
 • هزینه‌های مربوط به بازگرداندن فرزندان بی‌سرپرست فرد فوت شده به کشور؛
 • پوشش بار مسافر و پرداخت خسارت در صورت گم‌شدن بار بیمه‌گذار؛
 • پوشش تاخیر در شروع سفر؛
 • پرداخت هزینه‌های مربوط به گم شدن مدارک؛
 • پرداخت پول (متناسب با وجه‌الضمان پرداختی با بیمه‌گر) در صورت مفقودی یا سرقت پول؛
 • حمایت‌های حقوقی لازم جهت پیگیری وقوع جرم علیه بیمه‌گذار.

این موارد و برخی موارد دیگر می‌توانند شامل بیمه‌نامه سفر باشند. حالا بیشتر به اهمیت این بیمه‌نامه پی بردیم.

این بیمه‌نامه برای چه سفرهایی قابل تهیه است؟

همان‌گونه که پیشتر اشاره کردیم بیمه سفر برای برخی از سفرها الزامی‌ست. شما قبل از اقدام برای ویزای شینگن و کانادا باید بیمه مسافرتی خود را خریده باشید، در غیر این‌صورت سایر مدارک شما بررسی نخواهد شد. برای سایر کشورهای غیرشینگن از لحاظ قانونی الزامی وجود ندارد ولی بهتر است که تهیه نمایید چرا که هم شرط عقل است هم امتیاز بیشتر برای اخذ ویزا!

در سفرهای داخلی، اگر مسافری خارجی اقدام به این سفرها کند بیمه مسافرتی می‌شود. آژانس‌های گردشگری مثل هزار و یک گشت پاسارگاد در هنگام فروش تورهای داخلی، مسافران خود را بیمه می‌کنند.

شرایط استفاده از بیمه مسافرتی

این بیمه‌نامه به محض خروج مسافر از کشور فعال می‌شود و در صورتی که هر یک موارد شمول آن حادث شود، بیمه‌گذار می‌تواند از آن استفاده کند. از لحاظ زمانی نیز بیمه‌گذار باید کمتر از 92 روز خارج از کشور باشد تا بتواند از بیمه مسافرتی استفاده کند و در صورتی که شما بیش از این در خارج از کشور اقامت خواهید داشت باید با بازگشت به کشور اقدام به تهیه بیمه‌نامه جدید کنید.

شرایط استفاده از بیمه مسافرتی

هزینه بیمه مسافرتی

حق بیمه پرداختی به شرکت بیمه‌گر به عوامل زیر بستگی دارد:

 • سن مسافر؛
 • مقصد سفر؛
 • مدت سفر؛
 • تعهدات مالی؛
 • پوشش بیمه‌نامه.

به عنوان مثال قطعا هزینه بیمه‌نامه یک مسافر 65 ساله بیشتر از یک مسافر 35 ساله است و یا در صورتی که شما برای یک اقامت 3 هفته‌ای در کشور دیگر اقدام می‌کنید قاعدتا حق بیمه بیشتری نسبت به اقامت یک هفته‌ای پرداخت خواهید کرد. مقصد سفر نیز با توجه به هزینه‌های متغیر هر کشور نسبت به کشورهای دیگر تاثیر زیادی در این موضوع دارد. شاید کمترین اثر در حق بیمه مسافرتی متعلق به تعهدات مالی و پوشش موارد بیمه‌نامه باشد، که پیشنهاد ما در هزار و یک گشت پاسارگاد همیشه سقف تعهدات است.

بهترین شرکت بیمه‌گر کدام است؟

با توجه به موضوع تحریم‌ها علیه کشور عزیزمان، هیچ کدام از شرکت‌های داخلی در خارج از کشور نمایندگی ندارند و برای ارائه هر چه بهتر خدمات با شرکت‌های کمک‌رسان بین‌المللی همکاری می‌کنند. این شرکت‌ها متناسب به توانایی شرکت‌های خارجی اقدام به ارائه بیمه‌نامه می‌کنند. پس در زمان انتخاب بیمه مسافرتی خود حتما دقت کنید که بیمه‌نامه تا سقفی جبران خسارت می‌کند و گستره خدمات‌رسانی بیمه‌گر شامل چه کشورهایی است. یکی دیگر از مهمترین‌ها عوامل ارائه خدمات باکیفیت توسط شرکت‌های کمک‌رسان، دارا بودن مترجم و اوپراتور مسلط به زبان فارسی است.

برای خرید بهترین بیمه مسافرتی چه کاری باید انجام بدهیم؟

شما کافیست که با واحد صدور بیمه‌نامه مسافرتی هزار و یک گشت پاسارگاد تماس بگیرید. همکاران ما در این بخش اطلاعات مورد نیاز اعم از اطلاعات مسافر، مقصد سفر، طول مدت سفر و در نهایت سقف تعهدات مورد نظر شما را دریافت می‌کنند و در کمترین زمان ممکن بیمه‌نامه مطلوب شما را در اختیارتان قرار می‌دهند. آرزوی ما عدم استفاده شما از این بیمه مسافرتی است ولی به هر حال احتیاط شرط عقل است.