اسپانیا سرزمینی سرشار از شور زندگی

اسپانیا سرزمینی سرشار از زندگی

اسپانیا سرزمینی سرشار از شور زندگی

اسپانیای دلربا، کشور موسیقی و آواز، سرزمین شهرهای زیبا چون بارسلونا و مادرید و جزایر مدیترانه‌ای مانند ایبیزا. اسپانیا از چهار طرف به آب‌های آزاد متصل است و سواحل فوق‌العاده زیبای مدیترانه‌ای و اقیانوسی‌اش همیشه گردشگران را به سمت خود جذب می‌کنند.

مردم اسپانیا روحیه خونگرمی دارند و علاقه زیادی به راه انداختن جشن و کارناوال دارند. عشق به زندگی و لذت بردن از آن در بین مردم کاملا قابل مشاهده است. شاید یک دلیل غنای فرهنگی و وجود هنرمندان بزرگ در این کشور، مردمی است که برای داشتن تجربه‌های زیبا در زندگی ارزش قائلند. از میان این مردم تعداد زیادی هنرمند موسیقی‌دان، نقاش، نویسنده، شاعر، سینماگر، معمار و … به دنیا معرفی شده‌اند.

جاهای دیدنی اسپانیا

این کشور دارای تنوع آب و هوایی متنوع و گسترده است. کوه‌های برفی پیرنه تا سواحل مدیترانه‌ای، اقلیم نیمه خشک مورسیا تا جزایر گرمسیری قناری شاهدی بر این تنوع آب و هوایی هستند.

از نظر میراث فرهنگی هم اسپانیا کشور شاخصی است. تعداد میراث فرهنگی این کشور توسط یونسکو به حدی است که سومین کشور جهان از این حیث است.

پیشرفت اسپانیا در به وجود آوردن زیرساخت‌های لازم گردشگری و تهیه امکانات موردنیاز برای گردشگران، صنعت توریسم را به دومین صنعت درآمدزای این کشور تبدیل کرده است. کافی است هتل‌های فوق‌العاده اسپانیا را با دیگر کشورهای اروپایی مقایسه کنید تا متوجه شوید دلیل انتخاب اسپانیا توسط بسیاری از گردشگران برای یک تور لوکس چیست.

مطمئن باشید وقتی اسپانیا را برای یک تور خارجی انتخاب کرده‌اید به هیچ وجه حوصله‌تان سر نمی‌رود. دیدنی‌های اسپانیا دارای چنان طیف گسترده‌ای است که از این سفر به عنوان یکی از بهترین سفرهایی که رفته‌اید یاد خواهید کرد.

سواحل اسپانیا بهشت دوستداران دریا و اقیانوس

خود را سوار بر کشتی تصور کنید که بر عرشه ایستاده‌اید و یک شهر ساحلی اسپانیا را می‌بینید. رنگ‌ها به استقبال شما می‌آیند. رنگ خانه‌ها که رنگ سپید در بینشان بسیار دیده می‌شود در کنار آبی آسمان و آب، چشمان شما را نوازش می‌کنند. به ساحل می‌رسید و بعد از پیاده شدن و گذشتن از کنار کشتی‌ها و قایق‌ها، اولین قدم‌هایتان را بر روی سنگفرش کوچه‌ها بر می‌دارید. کوچه‌هایی سنگفرش شده که در دو طرفشان خانه‌های زیبایی قرار گرفته‌اند. به یاد دارید که رنگ این خانه‌ها را از روی کشتی تماشا می‌کردید و اکنون گل‌های خوشرنگ کنار پنجره‌ و پلکان خانه‌ها هم اضافه شده‌اند.

در کوچه‌ها قدم می‎‌زنید و کافه‌ها و رستوران‌های مختلف، نگاه شما را به سمت خودشان می‌کشند. انواع غذاهای دریایی و غذاهای مختلف دیگر، نوشیدنی‌ها، خوراکی‌ها و… در پیش روی شماست و پیدا کردن آنچه دوست دارید کار سختی نیست. اگر بخواهید به سمت خط ساحلی می‌روید که می‌توانید کیلومترها را با پای پیاده یا دوچرخه طی کنید. طبیعت بر روی این سواحل فرشی از شن‌های سفید و گاه طلایی گسترده است.

بیشتر کسانی که به این سواحل می‌آیند از فرصتی که دریا و اقیانوس به آن‌ها می‌دهند چشم‌پوشی نمی‌کنند. موج سواری، شنا، ورزش‌های آبی و حمام آفتاب هدیه‌ دریا برای شماست. بعد از بهره بردن از این فرصت می‌توانید به دیدار محله‌های تاریخی یا دهکده‌های زیبای سنتی بروید.

شهرهای لوکس و فوق لوکس ساخته شده در سواحل، جذابیت خاص خود را دارند. بهترین و مدرن‌ترین امکانات در این شهرها وجود دارند. بدون اغراق می‌توان گفت ممکن است در این شهرهای ساحلی، لوکس‌ترین سفر زندگی‌تان را داشته باشید. این فرصت را با انتخاب یک تور لوکس خواهید داشت.

مطمئن باشید وقتی اسپانیا را برای یک تور خارجی انتخاب کرده‌اید به هیچ وجه حوصله‌تان سر نمی‌رود. دیدنی‌های اسپانیا دارای چنان طیف گسترده‌ای است که از این سفر به عنوان یکی از بهترین سفرهایی که رفته‌اید یاد خواهید کرد.

ایبیزا کجاست؟

قبل از هر چیز ورود شما را به معروف‌ترین و پرطرفدارترین ساحل اسپانیا خوشامد می‌گویم. ساحل افسونگر ایبیزا مهمانانش را از زیبایی فوق‌العاده خود سرشار می‌کند.

در ایبیزای افسانه‌ای، زندگی شبانه‌ روز در جریان است؛ شب‌های زنده ایبیزا هم مثل روزهایش جذابیتی خاص خود دارند. ایبیزا جزیره‌ای صخره‌ای بر ساحل مدیترانه و یکی از جزائر مجمع‌الجزائر بالئارس است. ایبیزا چند ساحل مشهور دارد که هر کدامشان به دلیلی خاص معروف‌تر شده‌اند، که با هم تعدادی از این سواحل را مرور می‌کنیم.

ساحل بنیراس با دریایی سبزآبی، پرطرفدارترین ساحل جزیره است. آب‌های نیلگون و شن‌های طلایی ساحل کالا دن سرا شب‌های مهتابی را دیدنی‌تر می‌کنند. ساحل کالا الیورا محبوب کسانی است که به آفتاب گرفتن علاقه دارند. اگر قصد خوردن غذاهای دریایی را دارید ساحل کالا ماستلا بهترین مکان برای شماست. ساحل کالا خاررا انتخاب خوبی برای غواصان است. جوانان برای مهمانی‌ها و دورهمی‌ها به ساحل لاس سالیناس می‌روند. کسانی که می‌خواهند قدم زنان و بدون استفاده از ماشین به ساحل بروند به سمت ساحل تالامانکا می‌روند. برای رفع خستگی هم ساحل کالاکاربو پیشنهاد خوبی است.

وقتی در کوچه‌های ایبیزا قدم می‌زنید ممکن است دیوارهایی را ببینید که از زمان رنسانس برجای مانده‌اند. این دیوارها از معدود دیوارهای برجای مانده از زمان رنسانس در جهان هستند. قدیمی‌ترین بخش شهر قدیمی ایبیزا، ایویسا دالت ولا نام دارد. به کلیسای جامع سانتا ماریا دی ایویسا سری بزنید و از این کلیسای ششصد ساله به بندر نگاه کنید. منظره خیره‌کننده‌ای را در مقابل خود خواهید دید. کمی آن طرف‌تر گورستانی چندهزار ساله به نام نکروپولیس پوچ دس مولینز قرار دارد.

آب این جزیره چنان زلال و خوشرنگ است که شما را به خود دعوت می‌کند، این لذت را از خود دریغ نکنید. نگران آماتور بودن خود در ورزش‌های مختلف آبی نباشید. اینجا برای مبتدی تا آماتور ورزش مناسب پیدا می‌شود. با توجه به کم عمق بودن نسبی آب کودکان هم می‌توانند از دریا بهره ببرند. یکی از دیدنی‌های حیرت‌آور این آب‌ها تماشای زندگی آبزیان است که با استفاده از  قایق‌های کف شیشه‌ای این فرصت برای شما به وجود می‌آید.

ایبیزا کجاست؟

شهرهای اسپانیا حضور فرهنگ و تاریخ در کنار طبیعت

از بین شهرهای این کشور بیشتر مردم دنیا نام دو شهر مادرید و بارسلونا را شنیده‌اند. دو شهر زیبا و مدرن که هر کدام خصوصیات خاص خود را دارند. به این دو شهر به صورت جداگانه خواهیم پرداخت و قبل از آن به شهرهای دیگر این کشور گذری بسیار کوتاه خواهیم داشت.

برای شناخت کشوری که شامل هفده بخش خودمختار و تنوع فرهنگی بالاست نیاز به بررسی شهرهای مختلف داریم.

والنسیا: شهری است کنار دریای مدیترانه و انتخاب اول مادریدی‌ها برای رسیدن به ساحل که به همین خاطر به آن ساحل مادرید می‌گویند. با دیدن والنسیا متوج حضور پررنگ معماری مدرن در این شهر خواهید شد.

کادیز: زیبایی خاص این شهر سواحل بکرش است که با ماسه‌های سفید پوشانده شده‌اند. اگر در کادیز آثاری از دوران روم باستان دیدید تعجب نکنید؛ شما در قدیمی‌ترین شهر اروپای غربی هستید.

سگویا: قدم زدن در سگویا یعنی دیدن معماری و شهرسازی باشکوه و عظمت روم باستان، حتی والت دیزنی هم قصر سیندرلا را با الهام از این شهر ساخته است. این شهر قنات معروفی دارد که دوهزار سال است که جریان دارد.

تلدو: شهری که پیش از مادرید پایتخت اسپانیا بود و پادشاهان بسیاری از این شهر بر اسپانیا حکومت می‌کردند. بهتر است این شهر را با همراهی یکی از راهنمایان محلی ببینید، به خاطر اینکه تعداد مکان‌های تاریخی این شهر بسیار زیاد است. در طول تاریخ این شهر محل برخورد سه دین ابراهیمی یهودیت، مسیحیت و اسلام بود و لقب شهر سه فرهنگ حاصل این مساله است.

سن سباستین: این شهر زیبا محل گذراندن تعطیلات خانواده سلطنتی اسپانیا است. طبیعت زیبای سن سباستین به خاطر خط ساحلی آبی و منطقه کوهستانی سرسبز زیبایی خاصی دارد. اگر به این شهر رفتید فراموش نکنید که سن سباستین به خاطر غذاهایش شهرتی بسیار دارد مخصوصا بین افراد خوش اشتها.

گرانادا: شاید نام قصر مشهور این شهر را شنیده باشید، قصر الحمرا. این قصر از زمان تسلط مسلمانان بر اسپانیا برجای مانده است. هر مقدار زمان برای بازدید از این قصر هزار ساله بگذارید کم است.

کوردوبا: فاصله مادرید تا این شهر آفتابی نسبتا کوتاه است. در مورد این شهر تاریخدان‌ها نظریه عجیبی دارند. آن‌ها تخمین می‌زنند که کوردوبا در گذشته بیشتر از هر جای دیگری در جهان جمعیت داشته است.

فکر می‌کنم متوجه شدید که چرا بسیاری از گردشگران اسپانیا را برای تور خارجی یا حتی تور لوکس انتخاب می‌کنند. حالا نوبت به دو شهر دیدنی مادرید و بارسلونا رسیده است.

مادرید، اسپانیای کوچک

مادرید پایتخت اسپانیا است و در مرکز کشور واقع شده. وقتی به سومین کلان‌شهر اروپا بعد از لندن و پاریس قدم می‌گذارید مطمئنا انتظار شهری شلوغ و پررفت و آمد را دارید؛ که انتظار به جایی است. اما در بسیاری از محله‌های این شهر ‌می‌توانید محله‌های با حال و هوایی دیگر و فارغ از هیاهو پیدا کنید.

مادرید در مقایسه با شهرهای مهم اسپانیا شهری جوان است. پیشینه این شهر یه قرن نهم باز می‌گردد. با توجه به موقعیت جغرافیایی مادرید این امر طبیعی به نظر می‌رسد. مکانی در فلات اسپانیا و با فاصله زیاد از دریا و شهرهای اصلی آن زمان، که فاقد جذابیت برای تبدیل شدن به شهری بزرگ است. مادرید در بین زلزله‌خیزترین شهرهای پرجمعیت جهان قرار دارد.

مادرید کنونی شهری سرزنده و پویا است که دیدنی‌های زیادی برای گردشگران دارد. در این فرصت تعدادی از آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

کاخ سلطنتی مادرید را اسپانیایی‌ها در برابر کاخ ورسای فرانسه و در قرن هجدهم ساختند. وقتی وارد این کاخ می‌شوید متوجه عظمتش خواهید شد؛ بیش از سه هزار اتاق در کاخی با زیربنای صد وسی وپنج هزار متر مربع. برخی از اتاق‌ها قابل بازدید هستند.

این کاخ گنجینه‌ای از آثار ارزشمند نام‌ آورترین هنرمندان است. نقاشی‌های دیواری، مجسمه‌ها، تابلوهای نقاشی و اشیا تاریخی گران‌بهایی در این کاخ نگهداری می‌شوند.

میدان سیبلس در مرکز شهر یکی از معروف‌ترین میادین مادرید است. بیش از دو قرن است که مجسمه مرمرین الهه سیبلس در حال راندن ارابه‌ای که دو شیر آن را می‌کشند، در این میدان قرار گرفته است. آب‌ نمای این میدان در شب با نورپردازی زیبایش منظره دیدنی را به وجود می‌آورد. یکی از دلایل شهرت این میدان به خاطر این است که تیم فوتبال رئال مادرید جشن‌های قهرمانی خود را در این میدان برگزار می‌کند.

موزه پرادو گنجینه‌ای از آثار نفیس و گران‌بهای هنری است. حدود پنج هزار نقاشی، دو هزار تصویر چاپی، دو هزار اثر زینتی تاریخی و هزار سکه، مجموعه کم‌نظیری را به وجود آورده‌اند که کمتر جایی قابل یافتن است.

میدان پلازا مایور میدانی مستطیل شکل است که دورتادورش را آثار تاریخی و ساختمان‌هایی با آجر قرمز احاطه کرده‌اند. وقتی در میدان اصلی شهر ایستاده‌اید به خاطر داشته باشید که این دیوارهای خاموش چه تاج‌گذاری‌ها، جشن‌ها، آشوب‌ها و حتی گاوبازی‌هایی را دیده‌اند.

مادرید مکان‌های دیدنی بسیاری دارد مثل پارک رتیرو، خیابان گران ویا، موزه‌های مختلف، ورزشگاه تیم رئال مادرید یا سانتیاگو برنابئو، میادین دیدنی، کلیساهای باشکوه و بسیاری دیگر.

اسپانیا

بارسلونا شهری شبیه رویا

این شهر بندری دومین شهر پرجمعیت و مهم‌ترین بندر اسپانیاست. هیچ شهری در ساحل مدیترانه به اندازه بارسلونا جمعیت ندارد. بارسلونا به عنوان یک شهر رومی و پیش از میلاد بنا نهاده شد و بعدها پایتخت کنت‌های بارسلونا گشت.

این شهر زیبا دارای سالن‌های تئاتر و موسیقی بسیاری است. معماری و مردم سرزنده شهر در کنار بسیاری جنبه‌های دیگر این شهر تاریخی را به یکی از بهترین مقاصد گردشگران تبدیل کرده است.

کلیسای ساگراد فامیلیا یا خانواده مقدس را می‌توان یکی از نمادهای مهم و شناخته شده بارسلونا در جهان در نظر گرفت. این بنا را آنتونیو گائودی معمار بزرگ اسپانیایی طراحی کرد. با اینکه از شروع ساخت کلیسا نزدیک به صد و چهل سال می‌گذرد اما هنوز ساختش به پایان نرسیده و تخمین‌ها سال ۲۰۲۶ را سال کامل شدن کلیسا می‌دانند.

کاخ موسیقی کاتالان بیش از یک قرن است که میزبانی رویدادهای مهمی را بر عهده داشته است. این کاخ موسیقی دارای معماری زیبای خاص خود است.

بیمارستان صلیب مقدس و سنت پائول نزدیک یک قرن به عنوان بیمارستانی تمام وقت یک مرکز درمانی به حساب می‌آمد. چند سالی است که این ساختمان مورد بازسازی قرار گرفته و تبدیل به یک مرکز فرهنگی و موزه شده است.

کلیسای سانتا ماریا دل مار نزدیک به هفت قرن قدمت دارد. نکته عجیب این کلیسا در این نهفته است که با اینکه به سبک ساخت خود وفادار است اما در بین سایر ساختمان‌های بزرگی که در قرون وسطی ساخته شده‌اند، ساختمانی نامتعارف است.

معمار بزرگ اسپانیایی آنتونیو گائودی که زاده بارسلونا بود از خود آثاری به جا گذاشته است که در زمره مکان‌های دیدنی شهر به حساب می‌آیند. آثار این معمار عبارتند از کلیسای ساگرادا فامیلیا، کازا ویسنس، پالائو گوئل، پارک گوئل، کازا بالیو و کازا میلا.

بارسلونا مکان‌های دیدنی دیگری هم دارد. مثل کلیسای جامع شهر، کلسای سنت پائو دل کمپ، آرامگاه کلمبوس، ورزشگاه خاص تیم فوتبال بارسلونا یا نئوکمپ و…

ما در هزار و یک گشت پاسارگاد تمام تلاش خود را به کار می‌بندیم تا  سفر شما به نقاط مختلف جهان را به سفری خاطره‌انگیز و فراموش نشدنی تبدیل کنیم. همراه ما در هزار و یک گشت پاسارگاد باشید تا زیبایی‌های جهان را در سفری دلپذیر تجربه کنید.

برای دریافت اطلاعات آخرین تور لوکس اسپانیا روی لینک بالا کلیک کنید